O blogu

„Najlepiej podchodzić do wszystkiego tak, jakby nic nigdy nie miało się powtórzyć. Wtedy jakoś trudniej zmarnować sobie życie. Fart się przydaje, bez dwóch zdań. Ale co ci przyjdzie z fartu, jeśli nawet nie zauważysz, że akurat go masz? Przejdziesz obok, nie wiedząc nawet, że przegapiasz życiową szansę. Na życie trzeba uważać.” (Wojciech Jagielski Trębacz z Tembisy. Droga do Mandeli)

„Tak jak trzeba dokładnie gryźć i dobrze trawić, tak trzeba żyć. Uważnie. Nie od pojutrza. Dzisiaj. Teraz.” (ks. Adam Boniecki)

Tak, na życie trzeba uważać. A po czterdziestce trzeba nawet uważać podwójnie. Bo już jakoś mniej nam wypada żyć bezmyślnie. I zdecydowanie mniej czasu mamy do stracenia. Nagle dopada nas świadomość własnej śmiertelności. I tych wszystkich marzeń, których nie zrealizowaliśmy, bo były inne ważniejsze sprawy. Dlatego to idealny moment, żeby zacząć żyć uważniej. Cieszyć się tym, co jest, każdą chwilą. I przestać wreszcie narzekać i użalać się nad sobą. Bo innego życia nie dostaniemy. Tylko od nas zależy, co zrobimy z czasem, który nam pozostał.

O takim właśnie uważnym życiu jest ten blog.


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s